İletişim
Türkçe English

Amerika’da TikTok kullanımı ile ilgili kısıtlamaların gelmesi gündemde iken Instagram’da TikTok benzeri kullanıcıların video çekip düzenleyebilecekleri Reels özelliği geliştirildi. Dijital dünyada kullanıcılar tarafından sevilen ve yoğun kullanılan bütün özellikleri kendi bünyesinde toplayan Instagram, 5 Ağustos 2020 tarihi ile Türkiye’de de kullanımına sunulan bu özelliği ile farklı bir deneyim sunuyor.

Reels ile 15 saniyelik videolar çekip Reels için ayrılan alanda videolarınızı takipçileriniz ile paylaşabiliyorsunuz. Reels’ın normal video çekiminden farkı çeşitli efektler, müzikler, düzenlemeler yaparak daha yaratıcı videolar üretilebilmesi. Video çekerken müzik kütüphanenizden ses ekleyebilir, dilerseniz kendi seslerinizi kullanabilirsiniz. Mevcut efektlerin yanı sıra kullanıcıların kullandıkları efektleri de görüp bunları kendi videolarınıza da ekleyebilirsiniz.

TikTok Application .     TikTok Application 2

Reels özelliğini kullanabilmek için Instagram uygulamasına fotoğraf çekme kısmına girdikten sonra “canlı, hikaye, reels” seçeneklerinden “reels” i seçip, başla butonuna bastıktan sonra videonuzu kaydedebilirsiniz. Diğer özellikler gibi Reels’ta da hesabınız gizli ise yaptığınız video paylaşımını yalnızca takipçileriniz görebilir.  Tüm Reels videoları IGTV videoları gibi akışta kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

Benzer Blog Yazıları
Sosyal Medya İçin Faydalanabileceğiniz Uygulamalar
Sosyal medya kanalları yönetirken ve içerik oluşturma ve takibi süreçlerinde birçok kişiye yardımcı olacak, kullanması basit uygulamaları ve web sitelerini sizler için derledik.
Devamını Oku
Instagram Alışveriş Özelliği Nedir?
Instagram alışveriş özelliği ile kataloğunuzda bulunan tüm ürünleri Instagramınıza fiyat bilgileri ile birlikte ekleyebiliyorsunuz.
Devamını Oku
Facebook Business Manager Nedir?
Facebook Business platformu üzerinden Instagram’da da reklam çıkılabilmektedir. Business Manager ile reklam vermenin en büyük avantajı daha detaylı hedeflemeler ve reklam raporları elde etmeniz.
Devamını Oku
Teklif Al
Telefon WhatsApp Harita E-posta