İletişim
Türkçe English

Sosyal medya kanalları yönetirken ve içerik oluşturma ve takibi süreçlerinde birçok kişiye yardımcı olacak, kullanması basit uygulamaları ve web sitelerini sizler için derledik.

 

Facebook Business Inspiration

 

Facebook Creative Shop

Facebook’un özellikle reklam görselleri üreticileri, reklam stratejileri ile ilgilenenler için hazırladığı bir sayfa. Buradan pek çok yaratıcı reklam fikirleri yer almaktadır. Markanızın hikayesini yaratırken ilham almak için inceleyebilirsiniz.

 

Facebook Reklam Kütüphanesi

 

Facebook Reklam Kütüphanesi

Reklam kütüphanesinde Business Manager üzerinden verilen ve yayınlanmakta olan tüm reklamları görebilirsiniz. Bu sayede Facebook reklam konusunda müşterilere şeffaflık sağlamış olur. Bu web sitesinde anahtar kelime veya reklam verenin ismini girerek reklam araması yapabilir. Reklamları inceleyebilirsiniz.

 

Canva

 

Ne İsterseniz Tasarlayın

Canva kolay içerik üretebileceğiniz bir tasarım programıdır. Ücretli bir uygulama olsa da ücretsiz olarak da oldukça işinize yarayacaktır. Canva daha çok sürükle bırak şeklinde bir işleyişe sahiptir. Oluşturmak istediğiniz tasarımın boyutunu seçerek üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Metin ekleyebilir, Canva’nın içerisinde bulunan şekilleri kullanabilir veya görselinizi videoya da çevirebilirsiniz. Tüm bunların dışında Canva sizin için hazırladığı hazır şablonları da sunmaktadır. Bu hazır tasarımları seçerek, kendi istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Canva uygulaması bilgisayarınız ve telefonunuzla uyumludur.

 

MOJO

Mojo Aplication

 

Video story oluşturmak için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Daha çok Instagram hikayeleri üretmek için kullanılan bu uygulama yalnızca telefon üzerinden kullanılabilmektedir. Uygulama içerisinde sıfırdan kendiniz video hikâyeler oluşturabileceğiniz gibi içerik üretmek istediğiniz alanlara göre ayrılmış hazır şablonlardan da yararlanabilirsiniz.

 

Unfold

 

Unfold Application

Unfold yalnıca hikâye boyutunda içerikler oluşturabileceğiniz bir uygulamadır. Sadece görsel tasarım yapabileceğiniz bu uygulama ile içeriklerinizi daha ilgi çekici ve daha modern hale getirebilirsiniz.

 

Screen Recorder

 

Screen Recorder Application

Bu uygulama ile telefonunuzun ekran videosunu çekebilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde birçok düzenleme seçeneği bulunmaktadır. Aldığınız ekran videosunu kesebilir, sticker ekleyebilir, müzik ekleyebilirsiniz.

 

InShot

 

Inshot Application

Inshot ile yüklediğiniz video boyutunda düzenlemeler yapabilirsiniz. Hareketli içerikler oluşturabilir, videonuza veya görsel serilerinize müzik ekleyebilirsiniz.

 

Eraser

 

Eraser Application

Tasarım yaparken en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan biri Eraser. Ne işe yarar derseniz görselleri çok kolay şekilde şeffaflaştırabilir yani arka planı yok edebilirsiniz. Ayrıca restore ve erase seçenekleri ile istediğiniz bölgeyi geri alıp istediğinizi ekstra görselden silebilirsiniz.

 

Giant Square

 

Giant Square Application

Instagram’da oldukça popüler olan birbirini tamamlayan paylaşım serileri için kullanabileceğiniz bir uygulama. Bu uygulama ile hazırladığınız tasarımı kaç parçaya bölmek istiyorsanız o kadar kareyi seçip görseli yüklemeniz yeterli. Sonrasında uygulama sizin için tasarımınızı Instagram paylaşım boyutunda eşit parçalara ayırıyor.

 

Ücretsiz Görsel İndirebileceğiniz Siteler

Herhangi bir dijital alanda içerik üretmek istediğinizde en önemli aşamalardan biri haliyle görsel oluyor. Eğer elinizde görsel mevcut değilse ve hayal ettiğiniz içeriğe uygun kaliteli görseller arıyorsanız aşağıdaki sitelerden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. İhtiyacınız olan görseli uygun kelime ile arattığınızda size yüzlerce seçenek çıkmaktadır.

Pixabay

Pexels

Unsplash

Envatoelements (Ücretli video ve görsel indirebileceğiniz bir site)

 

Benzer Blog Yazıları
Instagram Alışveriş Özelliği Nedir?
Instagram alışveriş özelliği ile kataloğunuzda bulunan tüm ürünleri Instagramınıza fiyat bilgileri ile birlikte ekleyebiliyorsunuz.
Devamını Oku
Instagram Reels Nedir?
Reels ile 15 saniyelik videolar çekip Reels için ayrılan alanda videolarınızı takipçileriniz ile paylaşabiliyorsunuz. Reels’ın normal video çekiminden farkı çeşitli efektler, müzikler, düzenlemeler yaparak daha yaratıcı videolar üretilebilmesidir.
Devamını Oku
Facebook Business Manager Nedir?
Facebook Business platformu üzerinden Instagram’da da reklam çıkılabilmektedir. Business Manager ile reklam vermenin en büyük avantajı daha detaylı hedeflemeler ve reklam raporları elde etmeniz.
Devamını Oku
Teklif Al
Telefon WhatsApp Harita E-posta