İletişim
Türkçe English

Sosyal mecralarda reklam vermek isteyen profesyonellerin en çok kullandığı platformdur. Business Manager üzerinden kapsamlı reklam vermek isteyenler için pek çok alan geliştirilmiştir. Business Manager’a sahip olabilmeniz için bir işletme sayfanızın olması gerekmektedir. Bu platform üzerinden reklam yayınlayıp, reklamlarınızı analiz edip, sayfanızı yönetebilirsiniz. Ayrıca harici ortakları(ajans vb.) hesabınıza ekleyerek tek kanaldan reklam yönetimi yapabilirsiniz.

Facebook Business platformu üzerinden Instagram’da da reklam çıkılabilmektedir. Business Manager ile reklam vermenin en büyük avantajı daha detaylı hedeflemeler ve reklam raporları elde etmeniz. Bu panel ile işletmenize ait web siteniz ve reklam verdiğiniz mecra arasındaki hareketleri tüm detayları ile görebilirsiniz. Hedef kitlenizi belirlerken bölge, yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi detayları da hedeflerinize dahil edebileceğiniz gibi, daha önceden sayfanızı beğenen veya etkileşimdeki kişileri hedef kitlenizin dışında tutabilirsiniz. Ayrıca “piksel” kurulumu ile web sitenize reklamlardan gelen kitlenize benzer kitleleri de oluşturarak daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.

Facebook Business üzerinde Bilinirlik, Değerlendirme ve Dönüşüm olarak 3 aşamalı reklam amaçları mevcuttur ve bunlar kendi içlerinde de reklam verme amaçlarınıza göre ayrılırlar. Bilinirlik Reklamları; marka bilinirliği ve erişim, Değerlendirme Reklamları; trafik, etkileşim, uygulama yüklemeleri, video görüntülemeleri, potansiyel müşteriler bulma, mesajlar, Dönüşüm Reklamları; dönüşümler, katalog satışları, mağaza trafiği olmak üzere ayrılırlar. Günlük veya toplam bütçenizi ayarlayarak hangi amaçta reklam vermek istediğinizi seçip, reklam görselinizi ve hedef kitlenizi de belirleyerek reklam vermeye hızlıca başlayabilirsiniz. Bu kanalın kullanımını bilmeyenler için bir de yardım merkezi bulunmaktadır. Bunun üzerinden gerekli desteği de alabilirsiniz ancak reklam vermek belli bir deneyimle başarıya ulaşılan bir alandır. Hangi alanda, ne kadar bütçe ile hangi hedef kitleye reklam çıkılması gerektiğini doğru ve sayısal verilerle analiz etmek gerekir. Bu noktada işletmelerin profesyonel bu hizmeti sunan ajanslardan destek almaları en doğru yöntemdir çünkü her reklam çıktığınızda Facebook sizden belli bir ücret talep ediyor ve bütçenizi en doğru şekilde harcamak kısa sürede daha başarılı reklam stratejileri uygulamanızı sağlar. Bu alanda desteğe ihtiyacınız var ise bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

Facebook Business Manager Nasıl Kurulur?

Facebook Business Manager’da hesap oluşturmak oldukça kolaydır. https://business.facebook.com/overview linkine tıkladıktan sonra aşağıdaki görseldeki ekran karşınıza çıkacak. Burada sağ üst köşedeki “hesap oluştur” butonuna tıklayın.

Ardından açılan pençede sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Bu aşamada görünmesini istediğiniz şirket isminizi ve onay için kullandığınız iş e-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir. Son basamak olarak aşağıdaki pencere açılacak. Bu pencerede istenilen daha detaylı bilgileri girdikten sonra hesabınız açılmış olacak.

Benzer Blog Yazıları
Sosyal Medya İçin Faydalanabileceğiniz Uygulamalar
Sosyal medya kanalları yönetirken ve içerik oluşturma ve takibi süreçlerinde birçok kişiye yardımcı olacak, kullanması basit uygulamaları ve web sitelerini sizler için derledik.
Devamını Oku
Instagram Alışveriş Özelliği Nedir?
Instagram alışveriş özelliği ile kataloğunuzda bulunan tüm ürünleri Instagramınıza fiyat bilgileri ile birlikte ekleyebiliyorsunuz.
Devamını Oku
Instagram Reels Nedir?
Reels ile 15 saniyelik videolar çekip Reels için ayrılan alanda videolarınızı takipçileriniz ile paylaşabiliyorsunuz. Reels’ın normal video çekiminden farkı çeşitli efektler, müzikler, düzenlemeler yaparak daha yaratıcı videolar üretilebilmesidir.
Devamını Oku
Teklif Al
Telefon WhatsApp Harita E-posta